3 rzeczy do rozważenia przed wyborem systemu CAD

3 Things To Consider Before Choosing A CAD System 1

Wybór oprogramowania CAD nie jest łatwy, dlatego warto skoncentrować się tylko na jego najważniejszych opcjach. Dzięki temu zaoszczędzisz czas i skupisz się na pracy, która przyniesie zyski. Zwłaszcza że obecnie wybór na rynku jest bardzo duży… Jak myślisz, które oprogramowanie CAD jest najlepsze pod względem wydajności projektowania i inżynierii, tak aby Twoja firma była bardziej innowacyjna w całym cyklu życia produktu?

Większość programów CAD do projektowania opiera się głównie na tradycyjnej metodologii CAD, nie zapewniając tym samym takiego poziomu wydajności ani łatwości użytkowania jak IronCAD. Intuicyjny sposób projektowania oraz innowacyjne rozwiązania IronCAD pozwalają każdemu użytkownikowi na pracę w programie na każdym etapie projektu. Dodatkowo zostaje zwiększona produktywność, a czas dostawy produktów staje się krótszy.

Sprawdź, co warto rozważyć przed zakupem systemu CAD i co możesz zyskać.

 

Krótki czas wdrożenia

Czas potrzebny do nauki programu, aby pracować w sposób wydajny i produktywny, jest kluczowym czynnikiem decydującym o tym, czy go kupić. Często nauka nowego programu CAD wymaga wielu tygodni szkolenia i jeszcze więcej samodzielnej pracy. IronCAD to zmienia.

Nasze narzędzia stworzone do pracy w 3D, są nie tylko potężne, ale także niezwykle intuicyjne. IronCADa można nauczyć się w ciągu kilku dni, a nawet godzin, a nie tygodni lub miesięcy, jak w przypadku większości innych programów CAD. Niezależnie od tego, jaką metodę nauki wybierzesz, jesteś w stanie zrozumieć funkcjonowanie programu w zaciszu własnego biurka.

 

Cechy wyróżniające

Konieczne jest posiadanie systemu CAD oferującego różnorodne funkcje, które mogą faktycznie zaspokoić potrzeby w zakresie rozwoju produktu. Niestety wielu użytkowników programów nie szuka nowych rozwiązań, które mogłyby zwiększyć wydajność. Przez to nie orientują się, czy na rynku pojawia się coś innowacyjnego, bardziej produktywnego.

Jak wiadomo, w inżynierii nic nie jest tak pewne, jak zmiana. Tylko wykorzystywanie coraz nowszych rozwiązań może zapewnić maksymalną produktywność i odpowiednie (szybkie) tempo pracy, bez utraty na jakości. Niepodążanie za najnowszymi trendami może spowodować, że pozostaniemy w tyle i przestaniemy być konkurencyjni na rynku.

IronCAD jest intuicyjny i wydajny dzięki 5 wyróżniającym funkcjom, które sprawiają, że oprogramowanie działa zgodnie z oczekiwaniami użytkowników.

  • Jeden plik sceny – twórz wiele części i zespołów w jednym pliku (nie wymaga PDM). Użytkownicy po prostu projektują to, co jest potrzebne i mogą wprowadzać zmiany w strukturze zespołu w dowolnym momencie. Nie trzeba już marnować czasu na tworzenie pliku części, pliku zespołu, wstawianie części i powtarzanie tego żmudnego procesu.
  • TriBall – to łatwe narzędzie do pozycjonowania. Pozwala zmieniać położenie i tworzyć komponenty w dowolnym, pożądanym miejscu. Dzięki pracy bez wiązań możesz projektować szybciej i dokładniej niż kiedykolwiek wcześniej.
  • Uchwyty edycyjne – użyj ich, aby intuicyjnie zmieniać rozmiar obiektów. Szkice są przydatne, ale proces edycji szkicu i wychodzenia z niego w celu zmiany geometrii nie jest produktywny. Korzystaj z intuicyjnych uchwytów, aby szybko zmieniać rozmiar obiektów w celu dopasowania do projektu złożonego za pomocą jednego kliknięcia.
  • Katalogi gotowych kształtów – przeciągnij i upuść predefiniowane kształty, aby rozpocząć proces projektowania. Istnieją nie tylko setki przedmiotów do użycia w niestandardowych projektach, przechowywania własnych elementów, części, złożeń i wiele więcej, dzięki czemu można ponownie użyć wszystkiego! Przestań przeszukiwać PDM lub systemy plików dla swoich komponentów, przeciągnij i upuść je do katalogu oraz szybko wyszukuj i ponownie wykorzystuj w swoim projekcie.
  • Innowacyjne modelowanie – bezproblemowe łączenie projektowania opartego na funkcjach i bezpośredniej edycji. Nanoś zmiany w projekcie w dowolnym momencie bez rozpoczynania pracy od początkowego projektowania. Zastąp tradycyjne projektowanie oparte na parametrach i wiązaniach na modelowanie dynamiczne.

Wszystkie te funkcje usprawniają proces projektowania i pomagają przyspieszyć produkcję wybranych produktów. Nadal trzeba Cię przekonywać? Obejrzyj ten film i sprawdź, co mówią nasi klienci o zmianach i korzyściach, jakie uzyskali po wdrożeniu programu IRONCAD.

 

 

Aktywne wsparcie i zasoby społeczności

Bardzo ważny przy wyborze nowego oprogramowania jest dostęp do opinii użytkowników oraz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania. Podczas analizowania różnych programów CAD, potencjalni użytkownicy zwracają uwagę na zaangażowaną społeczność zgromadzoną wokół produktu, a także na aktywne wsparcie techniczne.

Pod tym względem IronCAD jest szczególnie silny, ponieważ ma aktywną społeczność online, w której wielu użytkowników dzieli się wiedzą, doświadczeniem i pomysłami. Ponadto użytkownicy mają dostęp do forów, na których zarówno zespół pomocy technicznej IronCAD, jak i inni użytkownicy pomagają w rozwiązaniu ewentualnych problemów.

Niezależnie od tego, czy szukasz nowego oprogramowania CAD, czy zastanawiasz się nad przejściem na IronCAD, możesz spodziewać się ogromnego wzrostu wydajności swojej pracy. Wypróbuj rozwiązanie, korzystając z naszej bezpłatnej wersji próbnej, a my skontaktujemy się z Tobą, aby pokazać, w jaki sposób IronCAD wspomoże rozwój twojego własnego produktu.

 

Pobierz wersję testową IRONCAD

 

Pobierz demo

 

Skontaktuj się z naszym specjalistą i umów się na prezentację programu

 

Dominika Szeliga-Kuśnierz,
Project Manager IRONCAD

e-mail: dominika.szeliga@tmsys.pl
telefon: 607 933 334

 

Zobacz inne wpisy

Inne interesujace produkty

facebook youtube mail
Pobierz