6 zalet drukowania 3D w stosunku do formowania wtryskowego

Bez tytułu

 

Drukowanie 3D i formowanie wtryskowe mają ze sobą wiele wspólnego. Celem obu tych procesów produkcyjnych jest celu urzeczywistnienie koncepcji projektanta w sposób na tyle prosty, jak tylko to możliwe. Zarówno drukowanie 3D, jak i formowanie wtryskowe nadają się świetnie do produkcji prototypów lub części zamiennych.

Tradycyjnie wytwarzanie części odbywało się za pomocą formowania wtryskowego. Proces ten polega na wtryskiwaniu gorącego materiału do metalowej formy, a następnie, po ochłodzeniu, otrzymuje się nową część. Jednakże, wraz z postępem technologii drukowania 3D i technologii wytwarzania przyrostowego, te nowocześniejsze metody produkcji posiadają więcej korzyści niż formowanie wtryskowe.

1. Niskie koszty początkowe

Stacjonarna drukarka 3D oraz zapas filamentów kosztują zdecydowanie mniej niż maszyna do formowania wtryskowego. Ciągłe rozprzestrzenianie się oprogramowania open-source oraz sprzętu wśród społeczności daje także duże możliwości w zakresie wsparcia technicznego, bez potrzeby ponoszenia dodatkowych kosztów. Możliwości drukowania pozwalają na zamówienie dowolnej ilości wyprodukowanych elementów potrzebnych w ramach projektu lub odpowiadającym potrzebom firmy. Jeśli chodzi o formowanie wtryskowe, to koszt początkowy jest wyjątkowo wysoki i średnio przy 1000 częściach, próg rentowności będzie konkurencyjny w stosunku do drukowania 3D. Jeśli chcesz zamawiać i produkować w mniejszych nakładach, drukowanie 3D będzie najbardziej opłacalnym i efektywnym rozwiązaniem z niskimi kosztami początkowymi.

2. Łatwość dokonywania zmian

W związku z addytywnym charakterem drukowania 3D, można zauważyć i naprawić pojawiające się błędy podczas tworzenia modelu. Pozwala to na uniknięcie straty całej ilości materiału na modele posiadające tę samą wadę. Drukarki 3D pozwalają na wstrzymanie procesu w połowie i kontynuowanie go w tym samym miejscu, co jest idealnym rozwiązaniem w przypadku modyfikacji położenia, które w przeciwnym razie spowodowałoby rozpoczęcie pracy od początku.

3. Łatwość w tworzeniu skomplikowanych konstrukcji

Drukowanie 3D jest szybkie i niezwykle wygodne. Dlatego też nie ma żadnego porównania przy projektowaniu nowej części w stosunku do innych procesów wytwarzania. Dzięki rozwiązaniom programu IRONCAD można w kilka sekund przejść od projektowania CAD do maszyny FDM. Kiedy szukasz sposobu, aby zamienić pomysł w rzeczywistą część lub produkt, złożoność części może decydować o tym, który proces wytwarzania wybrać. Proces drukowania 3D polegający na nakładaniu na siebie nawzajem warstw doskonale nadaje się do tworzenia skomplikowanej geometrii. Części i produkty, które mają złożone lub nieokreślone kształty, kąty i wymiary są najlepiej i najbardziej efektywnie wytwarzane za pomocą druku 3D.

4. Zamawianie w małych ilościach

Możliwość zamawiania więcej niż jednej części jest korzystna dla każdego, kto chce opracować, zmodyfikować i przetestować nową lub już istniejącą część lub produkt. Formowanie wtryskowe wielu części wymaga oddzielnej formy dla każdej z nich, co jest czasochłonne i kosztowne. Szybkość i wydajność wytwarzania przyrostowego pozwala otrzymywać wiele sztuk lub wersji szybciej, niż byłoby to możliwe w przypadku tradycyjnego wytwarzania. Zamawianie w małej ilości pozwala na szybsze pobieranie próbek, testowanie i wprowadzanie produktu lub części na rynek.

5. Możliwość wielokrotnych zmian produktu

Formy wtryskowe kosztują średnio 12 000 USD, a kiedy producent otrzymuje informację zwrotną i potrzebne są zmiany produktu, trzeba wydać duże kwoty i poświęcić czas na tworzenie nowych form, aby uwzględnić te zmiany. W przypadku wytwarzania przyrostowego problem ten znika. Szybki czas realizacji i niski koszt drukowania 3D pozwalają przetestować, zebrać opinie, zidentyfikować i zmienić tyle, ile potrzebne jest do otrzymania produktu końcowego. W przypadku drukowania 3D nie ma początkowego kosztu wytworzenia produktu, tak jak w przypadku formowania wtryskowego.

 

I2

 

6. Szybka produkcja na zamówienie a duże stany magazynowe

Zamów to, czego potrzebujesz, jeśli potrzebujesz! Nowicjusze, wynalazcy i duże firmy stoją w obliczu wyzwań, posiadając ogromne zasoby i produkty oczekujące na sprzedaż. Dzięki wytwarzaniu przyrostowemu, kontrolujesz ich poziom, a kiedy zapas jest potrzebny, można go wykorzystać i wydrukować w mgnieniu oka.

 

Zobacz inne wpisy

Inne interesujace produkty

facebook youtube mail
Pobierz