IRONCAD vs INNY CAD

7 powodów dla których warto wybrać IRONCAD

IRONCAD to parametryczny program CAD 3D, który pozwala szybko, łatwo i precyzyjnie zaprojektować dowolny kształt w środowisku 3D.

  INNY CADIRONCAD
1Łatwość ObsługiOcena łatwości obsługi 4/10Ocena łatwości obsługi 8/10
2Metoda ProjektowaniaPowolna, Głównie Techniki modelowania ze szkicu 2DIRONCAD wyróżnia zestaw narzędzi modelowania dynamicznego 3D
3Wiązania/OgraniczeniaPraca zależna od historii operacji, minimalna uniwersalnośćWybór gdzie i kiedy będą zastosowane wiązania.
4ZespołyWiele części oddzielnie, plik zespołuWszystko w jednym pliku, prosto i wydajnie
5KatalogiPodstawowe katalogi komponentówIRONCAD jest rozpoznawalny z dostarczania konfigurowalnych katalogów pod daną branżę
6Manipulacja 3DPowolna, uciążliwe narzędziaIRONCAD opatentował narzędzie Triball, które jest wydajnym narzędziem 3D
7Jądro Graficzne1 jądro graficzne, PARASOLID2 jądra graficzne, PARASOLID i ACIS

Potrzebujesz WIĘCEJ powodów?

Przewiń stronę w dół i zobacz, jak rozwiązania IRONCAD mogą zwiększyć wydajność w Twojej firmie.

Pakiet narzędzi IRONCAD jest w stanie sprostać wszystkim Twoim potrzebom w zakresie projektowania w 3D.

Pobierz i bezpłatnie przetestuj IRONCAD

Zastąpiliśmy oba rozwiązania AutoCAD i SolidWorks jednym kompletnym systemem IRONCAD

Patrik Karrvall, Hexagon Metrology, Sweden.

Używaliśmy prawie wszystkich popularnych systemów CAD 3D – w dodatku bardzo drogich, takich jak: SolidWorks, ProE, Solid Edge, Catia, produkty Delcam, itp. Nie były tak intuicyjne w obsłudze jak IRONCAD, dzięki któremu możemy tworzyć więcej produktów i to w znacznie krótszym czasie!

Mike Walls, Microplanet, USA.

Kliknij tutaj, aby poznać pozostałe opinie użytkowników IRONCAD

  INNY CADIRONCAD
1Łatwość ObsługiOcena łatwości obsługi 4/10Ocena łatwości obsługi 8/10
2Metoda ProjektowaniaW INNYM CAD modele 3D są tworzone w "tradycyjny" sposób, który kiedyś wydawał się dość szybki jednak obecnie to bardzo wolna metoda projektowania. Wiąże się ona z tworzeniem wielu płaszczyzn konstrukcyjnych a następnie tworzenie szkiców 2D do których trzeba wracać jeśli chce się wykonać zmianę.W IRONCAD rozpoczynamy pracę z katalogami gotowych kształtów 3D, po prostu przeciągając i upuszczając na model. W tej metodzie możesz parametrycznie dopasować rozmiary kształtów.
3Wiązania/OgraniczeniaW INNYM CAD model jest powiązany z historią tworzenia. Oznacza to że wszystko jest automatycznie związane z operacją wykonywaną poprzednio. Taka zależność wymaga z góry na początku zaplanowania jak będzie wyglądał projekt finalny i jakie zmiany będą wprowadzane w późniejszym czasie. Projektowanie może być bardzo trudne ze względu na łatwość popełnienia pomyłki. Model który "zgubi" zwoje powiązanie czasem może się rozsypać, a powrót do stanu pierwotnego może zająć kilka godzin na odbudowę lub naprawę algorytmu modelu. Podsumowując to podejście zazwyczaj spowalnia i zmniejsza wydajność, zwłaszcza podczas edycji modelów.W IRONCAD możemy projektować z historią tworzenia, która nie jest zależna. Oznacza to iż mamy pełną kontrolę nad wprowadzanymi ograniczeniami. Możemy wybrać kiedy i gdzie zastosować zależność. Tym samym środowisko projektowania jest bardziej wszechstronne, nie musimy na początku zakładać jak będzie wyglądał projekt finalny i jakie zmiany będą wprowadzane w późniejszym projektowaniu.

UWAGA: W IRONCAD mamy również możliwość projektowania modelu z powiązaną historią tworzenia, taką jak w INNYM CAD. Natomiast praktycznie w każdym przypadku sposób z historią niezależną jest szybszy, bardziej wszechstronny i zdecydowanie wydajniejszy.
4ZespołyW INNYM CAD pliki części i zespołów są różne. Projektujemy wszystkie części jako odrębne pliki, następnie łączymy je na końcu w zespół. Oznacza to, iż mamy do czynienia z wieloma oddzielnymi plikami, które można łatwo utracić na komputerze. Dodatkowo, jako że części nie są projektowane w ramach zespołu, zdarza się iż elementy mają niewłaściwy rozmiar i muszą być regulowane po złożeniu co wpływa na wydłużenie całego procesu. W IRONCAD pliki części i zespołów są takie same. Można zbudować pojedynczą część lub 5000 części w zespole zapisując w jednym pliku. W każdym przypadku to od użytkownika zależy jakie podejście zapisu będzie bardziej skuteczne. Ponadto, części i zespoły w IRONCAD mogą być zapisywane w katalogach i metodą przenieś upuść wykorzystywane w danym projekcie, co oznacza szybszy dostęp do wszystkich części, których potrzebujesz.
5KatalogiW INNYM CAD tylko części znormalizowane dostępne są w katalogach. Wszystkie części muszą być odszukiwane i indywidualnie wprowadzane do zespołu, tym samym tracimy czas na odszukiwanie części.W IRONCAD dostęp do korzystania z katalogów mamy z poziomu programu. Każdą część, kształt lub zespół którą tworzymy możemy przechowywać w katalogu i używać w każdym projekcie. Dzięki opatentowanej technologii IRONCAD inteligentne połączenia i metodzie przeciągnij upuść możemy w szybki sposób stworzyć zespół. Wykonane zespołu mogę być wykorzystywane w bezpłatnej aplikacji IRONCAD COMPOS iPAD i IRONCAD COMPOSE dla windows.
6Pozycjonowanie
i Przenoszenie

(Manipulacja 3D)
W INNYM CAD , aby zmienić pozycję, przesunąć, zastosować szkic należy za każdym razem przejść do szkicu 2D, co tym samym jest bardzo czasochłonne. Dodatkowo przy pozycjonowaniu części w kontekście zespołu należy wykorzystać inne uciążliwe narzędzie.W IRONCAD mamy do czynienia opatentowanym narzędziem TRIBALL. Triball pozwala parametrycznie zmieniać pozycję, przesuwać, tworzyć szyki. Funkcję Triballa można wykorzystać na funkcjach, częściach, złożeniach, szkicach, światłach itd.
7Jądro GraficzneZarówno w INNYM CAD jak i każdy system CAD na świecie działa na jednym jądrze graficznym. W przypadku INNEGO CAD'a jest to jądro PARASOLID. Jądro graficzne wpływa na sposób przedstawiania złożonych geometrii. Niektóre skomplikowane kształty mogą być prawidłowo wyświetlane w jednym jądrze, ale w drugim już nie. Posiadając system z jednym jądrem przy złym wyświetlaniu jesteś zmuszony do zmiany kształtu.IRONCAD jest jedynym rozwiązaniem CAD, które posiada dwa jądra. IRONCAD zawiera jądro PARASOLID i ACIS. W dowolnym momencie użytkownik może przełączać pomiędzy jądrami. Dzięki tej specyfikacji IronCAD zyskuje znaczącą przewagę w projektowaniu, a także daje większe możliwości w importowaniu i eksportowaniu plików.

Pobierz i bezpłatnie przetestuj IRONCAD

Dołącz do Akademii IRONCAD i poznaj ogromne możliwości programu

 

Inne interesujace produkty

facebook youtube mail
Pobierz