9 niezbitych argumentów, dzięki którym Twój szef zainwestuje w zakup oprogramowania IRONCAD

IronCAD 9 Powodow Baner

Czy zdarzyło Ci się kiedyś zaproponować swojemu szefowi korzystne dla firmy rozwiązanie, ale nie znalazłeś argumentów, aby go przekonać? Takie sytuacje nie są rzadkością, zwłaszcza jeżeli chodzi o wdrożenie nowego oprogramowania do firmy. Dlatego przed rozmową z przełożonym lepiej jest się odpowiednio przygotować.

Nowe rozwiązania kojarzą się z wysokimi kosztami i długim okresem wdrożenia. Czy rzeczywiście tak musi być? Zastanówmy się nad tym, analizując sytuację inżyniera, który testował program IRONCAD. Testy przebiegły pomyślnie, odkrył jego liczne zalety, innowacyjne funkcje i co najważniejsze – zastosowanie w firmie, w której pracuje.

W konsekwencji udał się na rozmowę do szefa, aby przekonać go do nowego rozwiązania. Niestety, jego opowieść o innowacyjnym rozwiązaniu CAD 3D, który może zrewolucjonizować pracę w firmie, nie przekonała pracodawcy… Właściciel firmy nie dostrzegł powodów, które mogłyby skłonić go do inwestycji – uważając, że ma pilniejsze wydatki.

Inżynier wiedział, że IRONCAD przyspieszyłby pracę, a firma zaczęłaby jeszcze lepiej prosperować… Czego więc zabrakło? Odpowiednich, konkretnych argumentów! Być może cała sytuacja wydaje Ci się znajoma…? Być może sam próbowałeś kiedyś bezskutecznie przekonać pracodawcę do wdrożenia programu? Mamy rozwiązanie – 9 rzetelnych argumentów, które przekonają każdego szefa!

 

1) IRONCAD ma wieczystą licencję. Jednorazowy zakup pozwala na korzystanie z programu przez nieograniczony czas.

Obecnie wśród dystrybutorów systemów CAD wzrasta tendencja do dostarczania rozwiązań z licencją czasową. Mimo pozornej elastyczności modelu licencjonowania „z miesiąca na miesiąc”, nie jest on w pełni korzystny dla użytkownika. IRONCAD wychodzi naprzeciw potrzebom klientów, oferując licencję bezterminową.

Podstawowym argumentem jest w tym przypadku oszczędność. Firma płaci za licencję tylko raz i nie musi finansować jej utrzymania. W przypadku IRONCAD nie ma obowiązkowych subskrypcji. Firma może (ale nie musi) zdecydować się na aktualizację programu w dowolnym momencie.

 

2) IRONCAD jest programem z tradycją. Od prawie 20 lat corocznie pojawiają się nowe, ciągle ulepszane wersje programu, wyposażone w funkcje ułatwiające prace.

Oprogramowanie jest ciągle rozwijane, z uwzględnieniem sugestii oraz potrzeb użytkowników. IRONCAD nie tylko nadąża za technologią, ale także równolegle ją kreuje. W systemie można odnaleźć funkcje, których nie ma w żadnym innym rozwiązaniu CAD 3D.

 

3)  Korzystna polityka licencyjna, pozwala na uniknięcie dodatkowych kosztów związanych z „utrzymaniem” oprogramowania. Aktualizacje programu są dobrowolne, brak opłat wstecznych za pominięte aktualizacje.

Przy wyborze systemu do projektowania CAD bardzo ważna jest zarówno znajomość polityki licencyjnej oprogramowania, jak i kosztów związanych z jego posiadaniem.  Dlatego warto zapoznać się z różnymi typami licencji oraz przeanalizować ich wpływ na kalkulacje całkowitych kosztów firmy.

W przypadku IRONCAD nie ma konieczności opłacania subskrypcji. Co więcej, nie ma konieczności opłacania pominiętych aktualizacji. Subskrypcja programu jest dowolna i może być wykonana w dowolnym momencie – bez ukrytych kosztów.

 

4)    IRONCAD świadczy bezpłatne wsparcie serwisowe.

W ramach aktualnie dostarczanej licencji IRONCAD, użytkownicy otrzymują bezpłatne wsparcie serwisowe, świadczone telefonicznie, mailowo lub poprzez zdalny pulpit. Dodatkowo na stronie internetowej można znaleźć wiele pomocnych materiałów – filmów instruktażowych i poradników. Co więcej, cyklicznie organizowane są także bezpłatne szkolenia online (webinaria).

 

5)    Swobodna wymiana danych z kontrahentami, partnerami i współpracownikami.

Ilość dostępnych programów do projektowania systematycznie wzrasta, m.in. dlatego dla wielu użytkowników bardzo ważną kwestią jest opcja wymiany danych. IRONCAD oferuje tę możliwość dzięki wbudowanemu modułowi Translator, który pozwala na bezproblemową współpracę z innymi systemami typu CAD 3D.

Dodatkowo IRONCAD jako jedyny program CAD 3D posiada dwa silniki graficzne – PARASOLID (Siemens) i ACIS (Dassault Systemes). Dzięki czemu nie tylko przewyższa funkcjonalnością wiele konkurencyjnych systemów, ale może również z nimi bezpośrednio współpracować.

 

6)    Moduł MES dostępny w wersji IRONCAD STANDARD.

Program IRONCAD posiada wbudowany moduł AMPS do przeprowadzania różnego typu analiz MES (Metodą Elementów Skończonych).

Model 3D możemy poddać analizie statycznej celem określenia naprężeń oraz odkształceń pod zadanym obciążeniem. Pozwala to na sprawdzenie oraz optymalizację wytrzymałości danego elementu lub złożenia, co przekłada się na zmniejszenie ryzyka uszkodzenia w rzeczywistych warunkach pracy. Wykonanie analizy dynamicznej wirtualnego prototypu umożliwia symulację pracy w warunkach rzeczywistych z obciążeniem zmiennym w czasie.

Korzyści dla firmy:

 • Zmniejszenie ilości wykonanych prototypów,
 • Ograniczenie stosowania badań rzeczywistej konstrukcji,
 • Obniżenie kosztów produkcji.

 

7)    Kompleksowa realizacja projektu.

IRONCAD  posiada nakładki branżowe, które pozwalają na kompleksowe opracowanie projektu, począwszy od koncepcji, zaprojektowania odpowiednich mechanizmów, wyposażenia w elektronikę, do wizualizacji oraz przesłania odpowiednich wytycznych i dokumentacji do działu produkcyjnego. Dzięki temu możliwa jest efektywna współpraca poszczególnych działów, co rzutuje na czas realizacji projektu, a co za tym idzie wykonania produktu.

 

8)    Skoordynowana współpraca poszczególnych działów w firmie.

Dzięki dedykowanemu systemowi  DDM (Design Data Manager) do zarządzania plikami, dokumentacją, projektami oraz jej obiegiem możliwa jest bezbłędna komunikacja osób zaangażowanych w tworzenie produktu.

DDM jest w pełni zintegrowany z inżynierskimi rozwiązaniami CAD 3D takimi jak: IRONCAD, SolidWorks, Inventor, SolidEdge, AutoCAD, Creo. Dzięki rewizjom i wersjonowaniu do nowych projektów nie ma konieczności dopisywania V1, V2. System kontroluje ponadto dokumenty, listy materiałowe, numeracje i wiele innych elementów związanych z produktywnym projektowaniem i przetwarzaniem informacji.

Korzyści dla firmy:

 • Obniżenie kosztów inżynierskich,
 • Redukcja plików śmieciowych oraz wzrost ponownego wykorzystania,
 • Szybsze wprowadzanie produktów na rynek,
 • Zwiększenie produktywności w projektach,
 • Bezproblemowe udostępniane danych,
 • Zgodność z ISO 9001 oraz FDA.

 

9)    IRONCAD jest intuicyjny oraz łatwy do nauczenia, dzięki temu okres wdrożenia jest maksymalnie skrócony.

IRONCAD to zaawansowany program, który jednocześnie jest łatwy w obsłudze. Generuje to oszczędność dla firmy – czas nauki programu jest maksymalnie skrócony. Jest to bardzo ważne w okresie wdrożenia oprogramowania IRONCAD do firmy, ale także później – kiedy pojawiają się nowi pracownicy.

 

Opisane 9 cech programu, to nie jedyne jego zalety. Do mocnych stron IRONCAD należą także:

 • Biblioteki elementów znormalizowanych oraz dostęp do tysięcy bezpłatnych modeli 3D,
 • Zestaw narzędzi modelowania dynamicznego 3D,
 • Wszystko w jednym pliku, prosto i wydajnie,
 • Konfigurowalne katalogi pod daną branżę,
 • Opatentowane narzędzie Triball, przyspieszające projektowanie w środowisku 3D.

 

Jeżeli chcesz poznać wszystkie możliwości programu IRONCAD pobierz 14-dniową, bezpłatną wersję testową. W każdej chwili możesz także zadać pytanie dotyczące funkcjonowania programu, poprzez kontakt z naszymi ekspertami.

 

Tel. 12 362-30-76

E-mail: info@ironcad.pl

Zobacz inne wpisy

Inne interesujace produkty

facebook youtube mail
Pobierz