Dla kogo jest program IRONCAD i dlaczego jest bezkonkurencyjny?

IRONCAD

 

IRONCAD jest jedynym programem CAD 3D, który w sposób nieograniczony łączy możliwości modelowania parametrycznego z modelowaniem bezpośrednim (dynamicznym). Cecha ta jest kluczowa dla użytkowników, którzy oprócz tworzenia modeli 3D muszą się zmierzyć z zagadnieniem edycji zaimportowanych modeli 3D. W przypadku modelowania dynamicznego system operuje pełnym drzewem historii, ale nie jest z nim ściśle związany. Dzięki temu łatwo można zmieniać kolejność poszczególnych operacji, bez obawy o konieczność ponownego projektowania części. Program IRONCAD jest doceniany w szczególności przez użytkowników, których dotyczą zagadnienia takie jak: projektowanie giętych elementów blaszanych, projektowanie ram i konstrukcji stalowych, mechanika, analiza wytrzymałości, rendering.

 

Wymagania sprzętowe

Przed zakupem komputera należy sprawdzić zgodność jego specyfikacji z wymaganiami sprzętowymi programu IRONCAD. Podstawową kwestią jest odpowiednia wersja systemu operacyjnego. Najnowszy IRONCAD 2020 jest kompatybilny z systemami Windows: Windows 10 (64bit), Windows 8-8.1 (64bit), Windows 7 (64bit)

Po zweryfikowaniu, czy system spełnia wymagania programu, można przejść do sprawdzania kolejnych parametrów. W przypadku IRONCAD pozostałe minimalne wymagania sprzętowe:

◊ CPU: Procesor: Intel Pentium 4/AMD Athlon 64 (lub lepszy); (obecnie również wspierane procesory AMD)
◊ Pamięć RAM: minimum 4 GB; Zalecane: 8GB do pracy z dużymi zespołami. Dla dużych zespołów powyżej 1,000 części 16GB lub więcej.
◊ Grafika: Karty graficzne obsługujące OpenGL. Rekomendowane dedykowane karty graficzne,
◊ HDD: 2 GB wolnego miejsca na dysku twardym (40GB wolnego miejsca na dysku twardym w przypadku Windowsa 10);

Wymagania oprogramowania IRONCAD 2020 nie są zbyt wysokie, warto jednak zweryfikować czy sprzęt, na którym planujesz pracę w programie je spełnia.

 

 

Jaki wybrać komputer do projektowania CAD 3D?

Jeżeli dopiero planujesz zakup odpowiedniego zestawu komputerowego do projektowania CAD 3D, masz możliwość wyboru optymalnego rozwiązania. W pierwszej kolejności musisz zastanowić się, czy interesuje Cię komputer stacjonarny, czy laptop. Z jednej strony zestaw stacjonarny uważany jest za bardziej wydajny, z drugiej jednak uzależnione jest to od charakteru i zaawansowania pracy.

Zazwyczaj wydajność zestawu komputerowego przewyższa wydajność laptopa w porównywalnej cenie. Wielu projektantów, którzy często podróżują i spotykają się z klientami poza biurem, decyduje się na zakup dobrego komputera stacjonarnego w pakiecie z tańszą mobilną stacją roboczą, którą mogą ze sobą zabrać wszędzie. Wszystko oczywiście zależy od indywidualnych preferencji.

 

Przykładowe zestawy komputerowe

Przy wyborze jednostki roboczej do programu CAD 3D warto zwrócić uwagę na trzy główne podzespoły naszego komputera:

  • Karta graficzna: Karta graficzna Nvidia Quadro dedykowana jest profesjonalnym użytkownikom programów 3D. Świetnie sprawdza się przy projektowaniu, złożonych analizach, skomplikowanych symulacjach, czy prezentacji wyników swej pracy.
  • Pamięć RAM: Jest to pamięć tymczasowa, która służy do przechowywania aktualnie wykonywanych operacji, danych dla nich, czy wyników obliczeń. Wszystkie informacje znajdujące się wewnątrz pamięci muszą być bardzo szybko zapisane w innym miejscu.
  • Procesor: Jest mózgiem całego komputera. Nadzoruje oraz zarządza pracą wszystkich elementów komputera.

Poniżej prezentujemy przykładowe zestawy komputerowe, które warto wziąć pod uwagę szukając komputera do projektowania CAD 3D.

 

Laptopy

 

Opcja nr 1 Opcja nr 2 Opcja nr 3
Przeznaczenie Projektowanie CAD małych zespołów <1000 części Projektowanie CAD dużych zespołów >1000 części Projektowanie + Analiza MES + Wizualizacja
Specyfikacja Pamięć: 8 GB RAM +

 

Grafika: Nvidia Quadro

 

Procesor: i5 ,
2 lub 4 – rdzeniowy

Pamięć:16 GB RAM +

 

Grafika: Nvidia Quadro

 

Procesor: i7,
4 lub 6 – rdzeniowy

Pamięć: 32-64 GB RAM+

 

Grafika: Nvidia Quadro

 

Procesor: i7 lub i9,
8- rdzeniowy

Przykład Lenovo ThinkPad Dell Precision HP zBook

 

Komputer Stacjonarny

 

Opcja nr 1 Opcja nr 2 Opcja nr 3
Przeznaczenie Projektowanie CAD małych zespołów <1000 części Projektowanie CAD dużych zespołów >1000 części Projektowanie + Analiza MES + Wizualizacja
Specyfikacja Pamięć: 16 GB RAM +

 

Grafika: Nvidia Quadro

 

Procesor: i5 , 2 lub 4 – rdzeniowy

Pamięć:16 GB RAM +

 

Grafika: Nvidia Quadro

 

Procesor: i7, 2 lub
4 – rdzeniowy

Pamięć: 16- 32 GB RAM+

 

Grafika: Nvidia Quadro

 

Procesor: i7 lub i9,
8- rdzeniowy

Przykład Dell Precision T3620 (MT) Dell Precision T3630 HP Z2 G4

 

 

Służymy pomocą!

Zarówno jeszcze przed zakupem, jak i już w trakcie użytkowania programu IRONCAD możesz liczyć na nasze wsparcie. Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji pod telefonem i e-mailem. Służymy także pomocą poprzez wykorzystanie zdalnego pulpitu.

Aby ułatwić przyszłym użytkownikom szybkie poznanie możliwości programu IRONCAD, proponujemy zapoznanie się z bezpłatnymi materiałami na naszej stronie internetowej lub umówienie się na spotkanie w celu zaprezentowania programu w kontekście indywidualnych potrzeb.

Jeżeli już teraz chcesz poznać więcej szczegółów na temat oprogramowania IRONCAD zapraszamy do kontaktu:

tel. 12 362-30-76

e-mail: info@ironcad.pl

Zobacz inne wpisy

Inne interesujace produkty

facebook youtube mail
Pobierz