Firma Metwest Engineering z branży kolejowej przyśpiesza produkcję dzięki IRONCAD

Metwest Engineering to firma, która zajmuje się głównie infrastrukturą transportową. W ciągu trzydziestu lat stworzyli tysiące produktów znajdujących zastosowanie w systemach kolejowych. Firma jest w stanie podjąć każde wyzwanie w branży kolejowej, tworząc produkty z dowolnego rodzaju stali.

Sektor kolejowy wymaga dostarczania produktów w krótkim czasie. Firma potrzebowała więc wydajnego i łatwego w obsłudze programu  CAD 3D, który pozwoli im zwiększyć produktywność i ułatwić proces projektowy. Po przetestowaniu kilku systemów CAD 3D, Metwest Engineering ostatecznie wybrał IRONCAD. Pozwoliło to firmie znacząco przyśpieszyć  pracę w działach projektowania i produkcji, co w rezultacie przełożyło się na krótsze czasy realizacji projektów.

 

W poszukiwaniu optymalnego  systemu CAD 3D

Do projektowania swoich produktów Metwest Engineering używał wielu różnych programów CAD 3D m.in.: SolidWorks, Inventor czy AutoCAD. Z uwagi na  ich ograniczenia, z którymi firma musiała się zmierzyć rozpoczęto poszukiwania innego programu. Problemy związane z zarządzaniem i złożeniami projektów, a także występujące na każdym kroku utrudnienia, negatywnie wpływały na produktywność firmy.

Podczas poszukiwań innego systemu CAD 3D firma natrafiła na system IRONCAD. Już po pierwszych działaniach  wywarł on na projektantach pozytywne wrażenie. Inżynierowie, korzystając z dostępnej na stronie 14- dniowej wersji testowej, szybko zauważyli, że IRONCAD wypada lepiej na tle “tradycyjnych systemów CAD”.

Po zapoznaniu się z innowacyjnych narzędziem do pozycjonowania TriBall oraz ogólną filozofią projektowania, konstruktorzy dostrzegli że IRONCAD jest na tyle intuicyjny i łatwy w obsłudze, że pozwali  zaoszczędzić im mnóstwo czasu. Te czynniki wpłynęły na podjęcie decyzji o zakupie oprogramowania i migracji z innych systemów CAD.

 

Dlaczego Metwest Engineering wybrał IRONCAD?

„IRONCAD posiada wiele funkcji, dzięki którym procesy projektowania/rysowania/produkcji w naszej firmie przebiegają znacznie sprawniej” –  Sean Brunt, Metwest Engineering.

Te funkcje to m.in. narzędzie TriBall do pozycjonowania modeli, projektowanie z użyciem gotowych kształtów, brak wymogu sporządzania szkiców, łatwość tworzenia dokumentacji technicznej oraz szybki eksport ścian do plików .DXF

Dzięki elastycznemu podejściu do projektowania, system IRONCAD znacząco wpływa na szybkość pracy, która przekłada się bezpośrednio na produktywność firmy. Wiele ograniczeń nałożonych na tradycyjne systemy CAD nie występuje w środowisku IRONCAD.

 

 

Cechy IRONCAD cenione przez projektantów Metwest Engineering:

• Szybka i efektywna droga przejścia od pomysłu do gotowego modelu 3D

• Automatyczne generowanie profesjonalnej dokumentacji i wizualizacji

• Eksport plików do wielu popularnych formatów CAD  – m.in. do produkcji, wytwarzania profili (do zatwierdzenia przez klienta).

 

 

Nasze motto brzmi: „Jeżeli jesteś w stanie coś sobie wyobrazić, my możemy to: zaprojektować, narysować, wyprodukować i zamontować. Dzięki IRONCAD jesteśmy w stanie spełniać oczekiwania naszych klientów.” – Sean Brunt, Metwest Engineering.

 

Pobierz i przetestuj IRONCAD 2018

Zachęcamy do pobrania i przetestowania możliwości programu CAD 3D IRONCAD 2018.

 

Pobierz IRONCAD 2018

 

Zobacz inne wpisy

Inne interesujace produkty

facebook youtube mail
Pobierz