IRONCAD pomaga firmie Baltic Yachts w produkcji nowoczesnych jachtów

Baltic 4

Zapraszamy do zapoznania się z opisem wdrożenia programu IRONCAD w firmie Baltic Yachts, która od prawie 50 lat tworzy jachty przy wykorzystaniu najnowszych dostępnych technologii.

O firmie Baltic Yachts

Fińska firma Baltic Yachts została założona w 1973 roku, od początku przyświecał jej jeden cel – tworzyć jachty z wykorzystaniem najnowszych technologii i materiałów oraz w zgodzie z aktualnymi trendami. Ta filozofia sprawia, że efekty pracy Baltic Yachts znalazły uznanie wśród klientów z całego świata, a silną pozycję potwierdzają zdobywane przez lata nagrody.

Jaka jest tajemnica wieloletniego sukcesu Baltic Yachts? Jedną ze składowych stała się podjęta niemal 20 lat temu decyzja o zmianie oprogramowania na IronCAD.

 

Zobacz film: Baltic 175 Pink Gin – proces produkcyjny srebrnego giganta

 

 

Przejście na IRONCAD

Projektanci firmy używali środowiska CAD 2D od 1988 roku, z czasem,  rozmach projektów oraz ambicje sprawiły, że przestało się ono sprawdzać. Zwizualizowanie efektów pracy w systemach 3D, okazało się przepustką do szybkiego tworzenia prototypów i  testowania ich. Pojawiła się również potrzeba zastosowania nowego rozwiązania do modelowania rozbudowanych części i złożeń. Rozpoczęto poszukiwania oprogramowania CAD 3D.

Opierając się na pozytywnej opinii zaprzyjaźnionych projektantów oraz gruntownych testach, inżynierowie Baltic Yahchts zdecydowali się na wybór systemu IRONCAD.

 

BalticYachts

 

Wpływ wdrożenia IRONCAD na firmę

Wdrożenie programu IRONCAD pozwoliło na poszerzenie portfolio klientów oraz przyjmowanie wcześniej nie możliwych do realizacji kontraktów. Co, jak zgodnie twierdzą, nie byłoby możliwe z użytkowanym wcześniej systemem CAD 2D.

Baltic Yachts nie zajmuje się tworzeniem kopii istniejących już jachtów. Firma w swoich projektach stawia na innowacyjność, co powoduje, że każdy z wyprodukowanych jachtów jest wyjątkowy i dostosowany do wymagań klienta. Zastosowanie oprogramowania IronCAD pozwoliło nie tylko na zwiększenie konkurencyjności tworzonych rozwiązań. Od początku równie ważna była możliwość dostosowania produktu do indywidualnych potrzeb klienta. IronCAD pozwolił na pełną personalizację wnętrz oraz seryjną produkcję skorup, co znacząco usprawniło proces produkcji.

 

BalticYachts 2

 

To dlatego projektanci Baltic Yachts w trakcie tworzenia prototypów niezwykle cenią  oferowany przez IRONCAD innowacyjny tryb projektowania. W trybie tym użytkownicy mogą zarządzać częściami niezależnie od historii i wiązań.

Inżynierowie Baltic Yachts dysponując środowiskiem projektowania oraz środowiskiem strukturalnym opartym o historię operacji mogą szybko wybrać dowolny tryb pracy dla każdej części. Pozwala im to na pełną swobodę w trakcie projektowania.

 

BalticYachts 3

 

Inne przydatne funkcje w IRONCAD

  • Wiele narzędzi pozwalających firmie angażować klientów w proces projektowania ( m.in.: fotorealistyczne wizualizacje, możliwość generowania plików PDF 3D,  bezpłatna przeglądarka CAD 3D)
  • Możliwość przeprowadzania szczegółowych testów wytrzymałościowych projektu, co ogranicza powstawanie zbędnych prototypów i obniża koszty produkcji
  • Tworzenie części opartych na funkcjach (większa kontrola nad ewentualnymi zmianami w projekcie).

 

Pobierz IRONCAD 2018

Pobierz i przetestuj możliwości programu IRONCAD 2018.  Aby pobrać wersję bezpłatną wersję testową, kliknij w link >

 

Pobierz IRONCAD

Zobacz inne wpisy

Inne interesujace produkty

facebook youtube mail
Pobierz