IRONCAD pomaga w projektowaniu systemów wydechowych ze stali nierdzewnej dla rynku motoryzacyjnego

Ferrita jest liderem na rynku skandynawskim w zakresie projektowania i produkcji układów wydechowych ze stali nierdzewnej. Produkty firmy są stosowane do: samochodów, autobusów, ciężkich pojazdów, statków, łodzi, urządzeń przemysłowych i maszyn budowlanych. Ferrita znajduje się w czołówce branży motoryzacyjnej na rynku wtórnym, oferując rozsądne, wydajne i przyjazne dla środowiska  alternatywne rozwiązania.

Od 50 lat Ferrita koncentruje się na ciągłym usprawnianiu procesów technologicznych oraz rozwijaniu kompetencji personelu. Głównym celem biznesowym firmy jest  dostarczanie wysokiej jakości produktów w konkurencyjnej cenie, dbając jednocześnie o ochronę środowiska naturalnego. Aby osiągnąć ten cel Ferrita potrzebowała odpowiedniego rozwiązania CAD umożliwiającego importowanie danych klientów, intuicyjne projektowanie oraz tworzenie dokumentacji technicznej na produkcję.

 

Kastomizowane układy wydechowe ze stali nierdzewnej 

Ferrita opracowuje wydajne układy wydechowe ze stali nierdzewnej bazując na uwagach i wymaganiach swoich klientów. Klienci firmy często posiadają klasyczne samochody z lat 70  i 80 XX wieku, do których wydechy nie są zazwyczaj dostępne na rynku. Dlatego właśnie decydują się na skorzystanie z oferty Ferrity.

Charles Ljung zmagał się w przeszłości z  koniecznością wymiany układu wydechowego w swoim samochodzie co 2 lata. W końcu postanowił zgłosić się do firmy Ferrita.  Konstruktor firmy korzystając z możliwości edycji bezpośredniej w IRONCAD,  dokładnie dostosował projekt układu wydechowego klienta do wzorcowego modelu klienta. Po całym procesie Pan Ljung był tak zadowolony, że stwierdził: “To najlepsza rzecz jaką kiedykolwiek zrobiłem dla mojego samochodu – to zaoszczędzi moje pieniądze i czas na przestrzeni wielu lat“.

Wykorzystując sposób modelowania w IRONCAD projektanci Ferrita mogą na bieżąco  wprowadzać zmiany produktu uwzględniając uwagi klientów. Dzięki dynamicznemu modelowaniu w programie konstruktorzy mogą łatwo i szybko projektować geometrię 3D i automatycznie generować dokumentację. IRONCAD pozwala na przewidzenie ewentualnych problemów związanych z produkcją, dzięki czemu możliwe jest  wyeliminowanie wszelkich błędów.

IRONCAD umożliwia firmie efektywne opracowanie nowych produktów m.in. dzięki opatentowanemu narzędziu  TriBall. Oferuje ono użytkownikom ogromne możliwości i niespotykaną intuicyjność w trakcie modelowania. W programie można łatwo wykonać takie operacje, jak: zmiana geometrii za pomocą uchwytów, klonowanie, operacje logiczne na wielu częściach i wiele innych. Inżynierowie Ferrity docenili ​​korzyści z użytkowania TriBall’a, uznając go za unikalne narzędzie w świecie CAD.

 

Tworzenie lekkich układów wydechowych ze stali nierdzewnej

Kolejnym wyzwaniem projektowym dla firmy było stworzenie lekkiego systemu wydechowego ze stali nierdzewnej, w celu redukcji zużycia paliwa i ograniczenia szkodliwego wpływu na środowisko. Głównym wyzwaniem przed konstruktorami Ferrity  było zmniejszenie  ciężaru. Jak stwierdził Colin Chapman, założyciel Lotus Cars:

Dodanie mocy powoduje, że jesteś szybszy na prostych,  a redukcja ciężaru sprawia, że jesteś szybszy wszędzie! Tak więc zmiana posiadanego układu wydechowego na układ ze stali nierdzewnej poprawi żywotność samochodu, ochroni środowisko, zmniejszy zużycie paliwa i zwiększy wydajność pojazdu.

 

Poprawa jakości projektowania dzięki IRONCAD

Od czasu wdrożenia IRONCAD inżynierowie Ferrity poprawili jakość swoich produktów oraz zwiększyli zarówno zadowolenie  klientów, jak i zyski na nowych rynkach. Dzięki wirtualnej scenie 3D w IRONCAD można przetestować i zaprezentować wirtualny produkt przed rozpoczęciem produkcji. Przedstawiciele firmy przyznają, że IRONCAD przyczynił się do 12-procentowego wzrostu produkcji.

 

Pobierz i przetestuj IRONCAD 

Zachęcamy do przetestowania możliwości IRONCAD. Aby pobrać wersję demo programu, należy kliknąć w poniższy link.

 

Pobierz demo

Zobacz inne wpisy

Inne interesujace produkty

facebook youtube mail
Pobierz