IRONCAD rozszerza użyteczność integrując Strumis – dedykowane rozwiązanie dla producentów konstrukcji stalowych

Strumis Banner

 

Ciągłe doskonalenie procesów w przedsiębiorstwie, zwłaszcza w dużych firmach produkcyjnych, wymaga stosowania komputerowych systemów wspomagających prace projektowe oraz prace związane z przygotowaniem produkcji. Aby sprostać oczekiwaniom polskich inżynierów IRONCAD oraz Strumis nawiązały współpracę, dzięki której realizacja wspomnianych procesów jest możliwa.

Nowoczesne rozwiązania

Producent oprogramowanie IRONCAD od początku istnienia udowadnia że jego głównym celem jest dostarczenie rozwiązań do projektowania 3D ukierunkowany na użytkownika. Dzięki tym rozwiązaniom użytkownik może zwiększać swoją wydajność wykorzystując dostarczone inżynierskie rozwiązania, a jednocześnie osiągać sukcesy w swoich dziedzinach pracy. Tworzone autorskie rozwiązania do modelowania 3D i tworzenia dokumentacji wyznaczają nowe trendy opracowywania informacji projektowych dla klientów.

Moduł do projektowania konstrukcji stalowych

System IRONCAD w procesie projektowania konstrukcji stalowych korzystna z nowoczesnej filozofii pracy „Przenieś i Upuść” (Drag&Drop). Wykorzystując tą technologię przeciągamy z katalogów (biblioteki parametrycznych modeli 3D, generatory, narzędzia funkcyjne i inne.) gotowe elementy, a w przypadku np. kształtowników system automatycznie dopasowuje je do siebie. Projektant ma do dyspozycji rozbudowaną bibliotekę generatorów modeli brył 3D zgodnych z normą ISO, DIN, PN. Modele te są opisane według norm oraz według zasad wymiany danych pomiędzy współpracującymi systemami typu Strumis, ERP, PDM i inne. System automatycznie skraca, wydłuża, docina pod odpowiednim kątem współtworzone komponenty do innych geometrii 3D. Wynikiem jest lista części z uwzględnieniem długości oraz kątów cięcia.

System posiada inteligentny generator elementów złącznych (połączenia śrubowe i inne), który automatycznie dobiera zgonie z normami typ śruby, długość, podkładki, nakrętkę, co ważne automatycznie generuje otwór przez kilka części, które wchodzą w skład łączenia.

 

Strumis 2

 

Integracja IRONCAD i Strumis

Integracja obu systemów pozwala przenieść dane projektowe (dokładne zestawienie materiałowe) z systemu IRONCAD za pośrednictwem plików excel, które są importowane w Strumis i dalej obrabiane pod kątem przygotowywania produkcji.

 

ICimage

 

O programie Strumis

STRUMIS to kompletny system do zarządzania informacją i produkcją. Jest to rozwiązanie klasy ERP/MRP, które jest dedykowane firmom z branży konstrukcji stalowych. STRUMIS to rozwiązanie w pełni uwzględniające specyfikę tej nietypowej i wymagającej branży, jaką są konstrukcje stalowe. Obecna wersja programu STRUMIS to efekt prawie 30-letniej pracy zespołu brytyjskich inżynierów, którzy z każdą kolejną wersją starają się oddać w ręce swoich klientów rozwiązanie bliskie perfekcji, uwzględniając uwagi użytkowników programu z całego świata.

System STRUMIS pokrywa całą ścieżkę produkcyjną od importu modeli 3D, poprzez przewodniki produkcyjne, rejestrację czasu pracy, drukowanie etykiet czy zarządzanie magazynem. Obejmuje również plany cięcia: nesting profili oraz integrację z SigmaNEST dla nestingu blach.

Zobacz inne wpisy

Inne interesujace produkty

facebook youtube mail
Pobierz