IRONCAD umożliwił zaprojektowanie innowacyjnej maszyny górniczej EBJ-120TP

Tunneldrillingmachinefront (1)

 

Zapraszamy do przeczytania case study, z którego dowiecie się, jak program IRONCAD umożliwił opracowanie innowacyjnej maszyny górniczej dla Coal Science Research Institute’s Tai-Yuan Branch.

Coal Science Research Institute’s Tai-Yuan Branch stanął przed wyzwaniem opracowania nowej maszyny górniczej. Wiązało się to ze znacznym przyspieszeniem rozwoju gospodarczego kraju. Roczne wydobycie węgla wzrosło z 0,6 mld ton w 1980 do 2,8 mld ton w 2008. Wzrost zapotrzebowania na energię elektryczną przyspieszył rozwój przemysłu górniczego, co zmusiło rząd do wymiany zaplecza technologicznego w kopalniach. By sprostać oczekiwaniom stawianym nowej generacji maszyn, projektanci instytutu potrzebowali odpowiedniego oprogramowania CAD, które umożliwiłoby realizację tego celu. Wykorzystanie programu IRONCAD pozwoliło na wykonanie w niezwykle krótkim czasie projektu maszyny górniczej EBJ-120TP.

Obecnie większość maszyn górniczych używanych w Chinach jest przestarzała, co sprawia, że przemysł nie jest w stanie nadążyć za zwiększającą się podażą. Wiele z nich zaprojektowano jeszcze w latach 60. i 70. XX wieku. Produkty te wykazują się niską jakością komponentów i efektywnością, a także wysoką awaryjnością przez co generują wysokie koszty utrzymania.

Spowodowało to potrzebę opracowania nowej generacji maszyn wydobywczych, które z założenia miały się cechować wysoką wydajnością, a także możliwością przystosowania jej w szerokim zakresie do obsługi wszelkiego rodzaju operacji wydobywczych.

 

Skrócenie czasu projektowania o połowę

Maszyny wydobywcze są głównym produktem oddziału w Tai-Yuan (Tai-Yuan Branch). W Tai-Yuan standardowy czas wykonania projektu wynosił około sześciu miesięcy lub więcej. Czas pracy wydłużał się ze względu na rozmiar modelu, złożoność maszyn oraz brak zaawansowanych narzędzi projektowych w firmie.

W 2001 r. oddział Tai-Yuan zrealizował projekt nowego produktu EBJ-120TP. Dzięki zastosowaniu programu IRONCAD czas projektowania został skutecznie skrócony do trzech miesięcy. IRONCAD zaoferował innowacyjne środowisko CAD 2D/3D, które pozwoliło na tworzenie projektów koncepcyjnych, wizualizacje wyglądu zewnętrznego, a także swobodne projektowanie części i zespołów. Urządzenie EBJ-120TP składa się z około 8200 części, z których każda została zaprojektowana przy użyciu IRONCAD.

TunnelDrillingMachine 1200x463

Sukces komercyjny

W maju 2002 r. EBJ120-TP uzyskała certyfikat od Chińskiego Związku Przemysłu Węglowego. Certyfikat ten potwierdza, że maszyna spełnia międzynarodowe standardy w zakresie ogólnej konstrukcji, przydatności i niezawodności.

Od czasu certyfikacji maszyna EBJ-120TP znalazła zastosowanie w ponad 10 przedsiębiorstwach wydobywających węgiel, co umożliwiło jej osiągnięcie 17% udziału w branży na rynku chińskim. Była to najlepiej sprzedająca się maszyna tego typu w Chinach w 2003 r.

PingDing Coal Enterprise kupiło 25 maszyn EBJ-120TP i używa ich w sześciu różnych miejscach wydobycia węgla. Wykorzystując dane statystyczne, TBJ-120TP w porównaniu z  podobną maszyną, wierci 150 metrów więcej każdego miesiąca w tunelach węglowo/skalnych. Pozwoliło to osiągnąć oszczędność PingDing Coal Enterprise rzędu 4,000-6 000 USD na materiałach i 7000- 10 000 USD na częściach i oleju.

W styczniu 2005 r. EBJ-120TP zaprojektowana przez Coal Science Research Institute Tai-Yuan Branch zajęła drugie miejsce w konkursie „National Technology Advance Award”. Był to pierwszy raz, kiedy chińska branża przemysłu węglowego otrzymała taką nagrodę. Maszyna EBJ-120TP w 2003 r. została wyróżniona za wpływ na rozwój technologii dla Chińskiego przemysłu węglowego.

 

Wnioski

IRONCAD pomaga w tworzeniu innowacyjnych projektów oraz zapewnia konstruktorom łatwą w obsłudze, wydajną platformę projektową. Obsługuje: koncepcyjny projekt, ogólny układ, szczegółową konstrukcję, projekt techniczny, analizę i symulację oraz integrację z aplikacjami NC.

Oddział Tai-Yuan wykorzystał projektowanie parametryczne IRONCAD oraz rozszerzoną metodologię projektowania techniką Przeciągnij i Upuść, aby skrócić czas wejścia gotowego rozwiązania na rynek i osiągnąć pozycję jego lidera. Zastosowanie IRONCAD’a w projektowaniu maszyny EBJ-120TP znacząco skróciło czas trwania cyklu projektowania, podniosło jakość projektu i obniżyło jego koszty. Program pomógł także opracować nową koncepcję projektową i metodologię projektowania wśród inżynierów z oddziału Tai-Yuan.

 

Pobierz IRONCAD 

Zachęcamy do pobrania i przetestowania możliwości programu IRONCAD. Aby pobrać demo, kliknij tutaj >

 

Pobierz IRONCAD 2018

Zobacz inne wpisy

Inne interesujace produkty

facebook youtube mail
Pobierz