Kto pracuje na IRONCAD?

Użytkownicy systemu IRONCAD to zarówno duże firmy produkcyjne i międzynarodowe korporacje jak i jednoosobowe firmy konstrukcyjne czy usługowe.

Również obszar działalności naszych Klientów jest bardzo zróżnicowany. Gro z nich to projektanci i producenci różnorodnych maszyn i linii technologicznych. Oddzielną, liczną grupę stanowią firmy zajmującą się obróbką i formowaniem blach. Ale użytkownicy IRONCAD to również firmy które zajmują się projektowaniem wózków dziecięcych, mechanizmów dzwonów kościelnych czy łodzi motorowych.

To co ich łączy to racjonalne podejście do wyboru systemu CAD 3D. Kierują się przede wszystkim możliwościami jakie daje dany system a także długookresowymi kosztami jego użytkowania i rozbudowy.

 

“Używaliśmy prawie wszystkich popularnych systemów CAD 3D – w dodatku bardzo drogich, takich jak: SolidWorks, ProE, Solid Edge, Catia, Delcam, itp. Te rozwiązania nie były tak intuicyjne w obsłudze jak IRONCAD, dzięki któremu możemy tworzyć więcej produktów i to w znacznie krótszym czasie!” – Mike Walls – Microplanet “Zamieniliśmy jeden z najpopularniejszych parametrycznych programów CAD 3D na IronCAD. To była bardzo dobra decyzja. Zmiana ta pozwoliła nam zaoszczędzić czas i pieniądze – IronCAD wyraźnie zwiększył naszą rentowność.” – Daniel Erlandsson – Lerocon AB

“Gięcie i rozwijanie metalowych części realizujemy za pomocą jednego kliknięcia. Mogę zwijać i rozwijać części bez obawy, że oprogramowanie nie da rady.” – Jeff Myler – Darko

 

 

“Dzięki współpracy projektowej z IronCAD udało nam się zwiększyć produktywność o 50 %, a nasi inżynierowie dzięki unikalnym możliwościom IronCAD stają się efektywnymi sprzedawcami podczas wizyty u klientów.” – Fredrik Paulsson – GRW Produkter “Zastąpiliśmy oba rozwiązania AutoCAD i SolidWorks jednym kompletnym systemem IRONCAD” – Patrik Kärrvall – Hexagon Metrology

 

“IRONCAD sprawia, że proces projektowania jest szybki i łatwy, umożliwia użytkownikom swobodną i precyzyjną pracę, bez ograniczeń wynikających z CAD. Narzędzia takie jak Triball i SmartAssembly umożliwiają szybkie projektowanie – i równie szybko odpowiadają na zmieniające się potrzeby naszych klientów.” – Michael J. Allen – Skyline Exhibits

 

Kilka historii od użytkowników IRONCAD

 

Helping Facilitate Innovation

Robotunits to rozpoznawalna marka na świecie słynąca ze swoich uniwersalnych modułowych systemów automatyzujących. Zakłady produkcyjne zlokalizowane w Austrii, Niemczech, Australi, Włoszech oraz USA.

Automated Welding Machines

“Nigdy nie wiemy jakie będą potrzeby naszych przyszłych klientów, ale możemy łatwo dostosować się do wszystkich dzięki możliwością IRONCAD. Projektujemy tak jak chcemy niezalenie od historii wcześniej stworzonego projektu.”

 
 

 

Dlaczego małe firmy używają IronCAD

W małych firmach, ich właściciele lub pracownicy, muszą pełnić wiele różnorodnych funkcji. Najczęściej ich główną bolączką jest deficyt czasu i nadmiar obowiązków. Tak więc wyzwanie w postaci konieczności nauki systemu CAD 3D i wygospodarowanie dużej ilości czasu jest poważną barierą. Ścieżka nauki IRONCAD jest znacznie krótsza niż w tradycyjnych systemach CAD. Już w ciągu 1-2 dni można zyskać umiejętności tworzenia podstawowych projektów 3D wraz z dokumentacją produkcyjną. Decydując się na IRONCADa małe i średnie firmy uzyskują wręcz natychmiastowy efekt, wzrost produktywności i redukcje nakładów czasu na prace projektowe.

Jednak wdrożenie to coś więcej… Dla małych firm istotna jest również współpraca ze zleceniodawcami i kooperantami. Dzięki podwójnemu silnikowi graficznemu w IRONCAD, można pobierać modele z niemal każdego systemu CAD, mając 100% pewność, że geometria jest poprawnie zaimportowana. Dodatkowo nabywca IRONCAD ma do dyspozycji domową licencję, pracującą niezależnie od licencji komercyjnej.

Dlaczego duże firmy używają IRONCAD.

Dla dużych, rozbudowanych podmiotów jednym z głównych wyzwań jest troska o stałą poprawę produktywności firmy. Można to realizować min. poprzez polepszenie przepływu informacji, polepszenie komunikacji i uelastycznienie przebiegu procesów produkcyjnych. System posiada wbudowane generatory i biblioteki normaliów w ISO, DIN, PN, dzięki którym kompletowanie produktu sprowadza się do wybrania odpowiednich komponentów z biblioteki i metodą przeciągnij upuść wprowadza do projektu bez konieczności pojedynczego rysowania każdego komponentu. Dodatkowo unikalne funkcje automatyzują współpracę pomiędzy komponentami np. wstawiana śruba automatycznie generuje otwór przez kilka części. Firmy mogą tworzyć własne dostosowane biblioteki z automatycznymi relacjami (upuszczany komponent z katalogu wykrywa rozmiar, położenie oraz w razie potrzeby tworzy operacje otworowania).

Wszystko to umożliwia bardzo elastyczne wprowadzanie zmiany na dowolnym etapie bez ograniczeń i żmudnej edycji, które często występują w tradycyjnych systemach CAD.

 

 

Designing World Leading Yachts

Firmie Baltic Yachts od momentu założenia, 1973 rok, do dzisiaj przyświeca jeden nadrzędny cel: konstruować jachty coraz lżejsze i szybsze, przy jednoczesnym stałym zwiększaniu wytrzymałości ich konstrukcji.

Interior Design & Shopfitting

Holenderska firma Van Keulen Interieurbouw zajmuje się wyposażeniem sklepów w regały. Dopracowuje standardy wyposażenia do potrzeb konsumentów. Współpracuje z klientami indywidualnymi jak i sieciowymi.

Search To Maximise Efficiency

“Zastąpiliśmy oba rozwiązania AutoCAD oraz SolidWorks IRONCAD’em. Do projektowania 3D używamy IRONCAD… Bazując na naszych doświadczeniach możemy projektować szybciej i łatwiej w porównaniu do poprzedniego rozwiązania…”
Patrik Kärrvall – Hexagon Metrology

 

Podsumowanie

IRONCAD jest systemem którego wdrożenie usprawnia współprace zespołu konstrukcyjnego i technologicznego. To w wymierny sposób przekłada się redukcje czasu potrzebnego na opracowanie i modyfikacje nowych produktów. Dzięki optymalizacja zarządzania pamięcią, znacząco wzrasta wydajności systemu – tak wiec praca na projektach które zawierają nawet ponad 10 tys elementów nie jest już problemem. Minimalizuje to konieczność ponoszenia nakłady na rozbudowę platformy sprzętowej i zapewnia optymalną pracę całego zespołu.

IRONCAD dostarcza również wielu narzędzi do współpracy i dzielenia się jej wynikami. Dzięki nim, dane projektowe mogą być wykorzystywane w całej Organizacji. Ich wyszukiwanie, modyfikowanie i wersjonowanie jest bardzo ułatwione.

Dzięki wbudowanym generatorom oraz katalogom części i operacji, projektowanie oparte o metodę przeciągnij i upuść jest dostępne praktycznie dla każdego pracownika. Pozwala np. aby przedstawicieli handlowych, w czasie rzeczywistym, mógł tworzyć projekty na potrzeby klienta (nawet na na iPad czy telefonie) i przesyłać go online do działu projektowego. Również „wewnątrz” firmy z szybkim dostępem do licznych każdy pracownik może wnosić poprawki i sugestie, które następnie wymagają recenzji i zatwierdzenia. Tak więc IRONCAD to nie tylko projektowanie CAD ale również wsparcie działu sprzedaży, zarządzanie obiegiem dokumentów, system usprawniający komunikacje i organizacje całej firmy.

Podsumowując: Do bezpośrednich czynników mających wpływ na wybór platformy IRONCAD zaliczyć należy : prostotę działania i pracy w systemie, optymalny zakres funkcjonalności, szybkość zwrotu poniesionych nakładów, stale i długoterminowe, stabilne warunki współpracy. Wybierając IRONCAD zyskują bezterminową, pływającą licencje, niezależne, dodatkowe licencje CAD 2D, bezpłatne , nielimitowane wsparcie techniczne.

Inne interesujace produkty

facebook youtube mail
Pobierz