Oprogramowanie CAD do obróbki metalu, które pomaga zwyciężyć na etapie negocjacji cen i przyspiesza produkcję

SteelPlatform

 

Oprogramowanie CAD do produkcji metalu musi być w stanie ułatwić proces produkcji. Ale czy istnieje platforma CAD 3D umożliwiająca również przyspieszenie procesu sprzedaży, co niektórzy mogą uznać za jeszcze ważniejsze? Często nawet najbardziej wykwalifikowany użytkownik CAD na tradycyjnej platformie CAD nie może poruszać się wystarczająco szybko. Większość sprzedawców i klientów, często przedstawiają scenariusze „Potrzebuje tego na wczoraj”.

Firma mechaniczna Weems M&E z Dalton w stanie Georgia odkryła oprogramowanie CAD, które przyspiesza negocjacje, pomaga w tworzeniu dokładniejszych ofert i w efekcie pozwala  pozyskiwać klientów: IronCAD. „Możemy dosłownie narysować czołg w pięć minut”, mówi Jordan Allen, inżynier w Weems M&E. „To duża sprawa. To naprawdę pomocne. ”

Co więcej, IronCAD pozwala projektantom Weemsa tworzyć dokładne rysunki podczas procesu negocjacji, aby mogli oni uzyskać informację o niezbędnym nakładzie pracy przy danym zleceniu.IronCAD automatycznie wygeneruje zestawienia materiałów (BOM), które można porównywać ze stanem zapasów w celu wyceny i uwzględniać czas planowania zasobów materiałowych. Dzięki IronCAD istnieje możliwość stworzenia szybciej dokładniejszych ofert. Jak dokładnie Weems korzysta z tego rewolucyjnego oprogramowania CAD?

Oto kilka przypadków użycia – a także niektóre sposoby, gdzie Weems wykorzystuje IronCAD do ulepszania procesów projektowania i produkcji.

 

Jak IronCAD poprawia proces negocjacji?

Podobnie jak w przypadku wielu projektantów w środowisku mechanicznych, Jordan cały czas otrzymuje zapytania ofertowe o różnych parametrach. Nie tylko są one przeznaczone dla różnych typów i rozmiarów produktów, ale także mają różne wymagania. Potrzebuje dynamicznego oprogramowania CAD wspomagającego produkcję metalu, obsługującego  wszystkie zmienne, które mogą pojawić się podczas procesu negocjacji. Oto cztery sposoby, w jakich wykorzystuje IronCAD.

1. Odpowiedzi na zapytania ofertowe wymagające rysunków

Niektóre oferty wymagają rysunków. Czasami są one odpowiedzią na listę specyfikacji. W zapytaniu ofertowym może również znajdować się rysunek 2D, z którego należy stworzyć model 3D.

2. Ukazanie dokładniejszych kosztów pracy

Im dokładniejszy rysunek, tym dokładniejsze są szacunki związane z kosztami pracy. W IronCAD można w szybki sposób wykonać model 3D i wyeksportować go jako rysunki 2D, aby można było określić wszystkie niezbędne cięcia. Koszt wykonania tych etapów produkcji można dołączyć do oferty.

3. Niezawodne określenie kosztów materiałów

IronCAD automatycznie generuje zestawienie komponentów oparte na modelu 3D. Informacje te mogą zostać przekazane do działu zakupów, aby rzeczywiste koszty materiałów mogły zostać uwzględnione w ofercie. Program pomaga przewidzieć, co trzeba będzie zamówić i w jakiej ilości.

4. Ponowne wykorzystanie poprzednich projektów

Jeśli firma produkująca metal wykonuje wiele niestandardowych prac dla podobnych typów produktów (np. zbiorników, pomostów), nieuniknione jest ponowne użycie projektów lub wprowadzenie zmian w poprzednich projektach w celu wygenerowania aktualnej oferty. Często jednak te analogie prowadzą do nierealistycznych szacunków lub potrzeba dłuższego czasu, aby dostosować wcześniejsze projekty do aktualnych wymagań. Konfigurowalne katalogi IronCAD pokonują obie te wady, dając producentom metali możliwość szybkiego i łatwego modyfikowania starych plików. „Nigdzie indziej nie ma czegoś takiego”, mówi Jordan. „To dla nas zmiana zasad gry oraz istotna przewaga konkurencyjna”.

 

Korzyści produkcyjne z IronCAD 

Podobnie jak wielu projektantów w firmach produkujących metal, Jordan jest również inżynierem i kierownikiem projektu. Nie tylko musi uzyskać oferty, ale musi również przewidzieć, co się stanie, jeśli dostaną zlecenie. Oto niektóre z funkcji IronCAD, które wykorzystuje do przyspieszenia wykonania projektów oczekujących na realizację i  produkcję Weems.

1. Odczyt pomiarów w terenie

Każdy producent metalu wie, że pomiary w terenie mogą zmienić wszystko w zleceniu. Wprowadzanie zmian w odpowiedzi na warunki w terenie mogą być problemem, gdy używa się systemu CAD opartego na ograniczeniach. Dzięki IronCAD łatwo jest wprowadzać szybkie zmiany w odpowiedzi na rzeczywiste warunki dzięki ujednoliconemu środowisku projektowemu, które nie narzuca żadnych ograniczeń.

2. Modyfikowanie dużych zespołów

Podobnie jak w przypadku zmian wymaganych przez pomiary w terenie, często dużym problemem jest zmiana dużego zespołu za pomocą systemu CAD opartego na ograniczeniach. Wiele plików należy dostosować, a następnie ponownie połączyć, aby upewnić się, że pasują do siebie prawidłowo. Środowisko projektowania IronCAD eliminuje to poczucie, że wszystko jest połączone, pozwalając użytkownikom pracować w jednym pliku oraz pozwala na dopasowanie modelu według wymaganej specyfikacji. „Dzięki IronCAD nie musisz się martwić”, mówi Jordan. „Możesz go po prostu przenieść. Nie musisz się zastanawiać, który element jest powiązany z którym”.

3. Importowanie i eksportowanie różnych formatów plików

W procesach projektowych i inżynieryjnych często biorą udział zespoły projektantów, którzy wykorzystują różne typy oprogramowania CAD do projektów związanych z produkcją metali. Możliwość wymiany plików tam i z powrotem na różnych platformach bez utraty integralności danych ma kluczowe znaczenie. IronCAD robi to bezproblemowo. „Znam ludzi, którzy kupili IronCAD tylko dla translatora”, mówi RJ Saucier z Genesis Technology Systems w Ringgold, Georgia, który ściśle współpracuje z Weemsem przy różnych projektach inżynierskich. „Jeden facet, którego znam, miał pliki programu Inventor, których nie mógł uruchomić w programie Revit, który jest kolejnym produktem Autodesk! Jego obejście polegało na zaimportowaniu plików Inventor do IronCAD, a następnie wyeksportowaniu ich do Revit. ”

4. Zabezpieczanie zatwierdzeń

Gdy pracujesz z klientami, jak to często ma miejsce w przypadku niestandardowych projektów obróbki metali, projektant potrzebuje aprobaty zleceniodawcy. I często chcą zobaczyć rysunki do podpisania (98% przypadków, według Jordana). Uzyskanie zgody może oznaczać kilka albo nawet kilkadziesiąt konsultacji, co oznacza, że ​​wersje rysunków muszą zawierać zmiany naniesione w projekcie. Wprowadzanie szybkich zmian w montażu – niezależnie od wielkości – ma kluczowe znaczenie dla przyspieszenia procesu zatwierdzania, co wzbudza zaufanie klienta.

 

Oprogramowanie CAD do obróbki metalu, które rozwija się razem z Tobą 

Do  projektów związanych z produkcją metali Jordan przez wiele lat wykorzystywał inne oprogramowanie CAD, takie jak AutoCAD i SolidWorks. W końcu zrozumiał, dlaczego jego kolega z Genesis uporczywie rekomenduje IronCAD. „Musieliśmy szybko uzyskać wycenę dla klienta” – wspomina Jordan. „Powiedziałem mu parametry, poszedłem do łazienki i wróciłem. Byłem zdumiony tym, że RJ skończył pracę w czasie krótszym, niż ja potrzebowałbym do uruchomienie swojego programu”.

Od tego momentu Jordan zobowiązał się do nauki IronCADa, który obecnie rekomenduje jako swoje oprogramowanie CAD do wyrobów z metalu. „Jest bardziej płynny i płynie lepiej niż jakakolwiek platforma, którą widziałem” – mówi. „Im więcej go używasz, tym lepiej”. Jesteś producentem wyrobów z metalu, który potrzebuje lepszego oprogramowania CAD do przyspieszenia procesu negocjacji? Zobacz, jak IronCAD uprości Ci pracę dzięki bezpłatnej wersji próbnej.

 

Pobierz IRONCAD

Zobacz inne wpisy

Inne interesujace produkty

facebook youtube mail
Pobierz