Optymalizacja procesu projektowania niestandardowych maszyn kompostujących

PT 190 147 1200x798

Zapraszamy do przeczytania case study, z którego dowiecie się, jak IronCAD wspomaga procesy projektowe w firmie MidwestBio-System.

Od minimalnej wiedzy o programach CAD do dostarczania produktów 25% szybciej z wykorzystaniem IronCAD

Gdy Edwin J. Blosser zakładał MidwestBio-Systems w Tampico, Illinois w 1993 roku, przyświecał mu jeden cel: zdrowsze i tańsze rolnictwo.

W 1991 roku, po ukończeniu nauki o odnawialnym rolnictwie, Edwin pojechał do Europy, gdzie poznał dodatkowe technologie oraz techniki pozyskiwania energii słonecznej atmosferycznej, która bardzo często jest marnowana.

Dzięki stworzeniu nowoczesnych maszyn do kompostu, technologia MidwestBio-Systems pozwoliła rolnikom wdrożyć praktyki ekologicznego rolnictwa i wykorzystać żyźniejsze gleby, co przełożyło się na powstawanie zdrowszej żywności.

Dziś, marka MBS jest globalna i stale poprawia poziom kompostowania oraz jakość żywności w Stanach Zjednoczonych i na świecie. Na rok 2010, w samych Stanach Zjednoczonych było ponad dziesięć tysięcy maszyn do kompostowania. Ta liczba stale rośnie.

Dzięki 239% wzrostu liczby gospodarstw domowych obsługiwanych przez zbiórki śmieci i dzięki podmiotom takim jak Major League Baseball, chcącym obniżyć koszty wywozu odpadów, kompostowanie ma jeszcze większe znaczenie. Midwest Bio-Systems z pomocą IronCAD podjął działania mające na celu utrzymanie trendu.

 

Rozwój z IronCAD

Zwiększenie skali operacji nierzadko stanowi wyzwanie producentów maszyn takich jak Midwest Bio-Systems. Gdy MBS znalazł się na etapie tej zmiany, firma zaczęła poszukiwanie odpowiedniego systemu CAD 3D.

Dążąc do możliwości przeprowadzani atestów bez licznych oraz zbędnych prototypów, pracownicy MBS zdecydowali się na oprogramowanie IronCAD ze względu na przystępność projektowania. Po wdrożeniu firma zyskała:

  • Możliwość projektowania, testów i wizualizacji maszyn rolniczych w 3D
  • Wyeliminowano problemy wynikające z ręcznego przykrywania kompostu poprzez zaprojektowanie przenośnika materiału
  • Oszczędność czasu, zasobów i materiałów

Nie mając doświadczenia z programami CAD, pracownicy firmy MBS byli w stanie szybko opanować filozofię przeciągnij i upuść wykorzystywaną w IronCAD, co pozwoliło na kompletną zmianę cyklu produkcyjnego, tym samym skracając proces projektowania i dostarczenia maszyny PT190 potrzebując ¾ zwyczajowego czasu.

 

 

Jak MidwestBio-System na przestrzeni lat stawiał czoła wyzwaniom wynikającym z rozwoju firmy?

„Wykorzystując oprogramowanie IronCAD, jesteśmy w stanie budować większe maszyny, które czynią firmę bardziej konkurencyjną na rynku maszyn rolniczych.” Przyznaje Dustin Kropf – pracownik MBS. „IronCAD dał nam możliwość sprawdzenia projektu i wdrożenia zmian, aby upewnić się co działa, a co nie. Poza tym IronCAD jest rozwiązaniem przystępnym cenowo. Nie chcielibyśmy powrotu do starych metod.” Kontynuuje Kropf.

Zobacz inne wpisy

Inne interesujace produkty

facebook youtube mail
Pobierz