Optymalny system CAD 3D do projektowania maszyn do obróbki drewna

 

Zapraszamy do przeczytania case study, w którym prezentujemy wdrożenie oprogramowania IRONCAD w szwedzkiej firmie Logosol, która opracowuje unikalne maszyny do obróbki drewna. Dzięki innowacyjnym i niedrogim rozwiązaniom Logosol od ponad 25 lat wyraźnie dominuje w branży obróbki drewna. Ich maszyny znane są ze swojej prostoty konstrukcji, niezawodności i wydajności.

Modularny charakter ich produktów i akcesoriów pozwala klientom z łatwością ulepszać swoją działalność.

Oferując najszerszą gamę maszyn do obróbki drewna w 65 krajach, Logosol jest światowym liderem w swojej branży.

Projektowanie 3D maszyn do obróbki drewna

Do 2005 roku Logosol korzystał z pomocy zewnętrznych konstruktorów do tworzenia wszystkich rysunków. W ramach rozwoju postanowiono zatrudnić inżyniera mechaniki, który tworzył projekty w siedzibie firmy.

Efektem tej inicjatywy było rozpoczęcie modelowania za pomocą oprogramowania 3D CAD. Do tej pory Logosol otrzymywał projekty w 2D wykonane za pomocą starszego oprogramowania AutoCAD. Modelowanie 3D okazało się znacznie szybszym rozwiązaniem, które daje możliwość lepszego dopasowania części, zespołów oraz wizualizację maszyn. Ta decyzja zwiększyła efektywność projektowania nowych produktów oraz umocniła pozycję lidera firmy Logosol.

Wzrost wydajności dzięki oprogramowaniu IRONCAD

Maszyn do obróbki drewna firmy Logosol  składają się głównie z laserowo wycinanej blachy i wytłaczanych profili aluminiowych. Producent potrzebował dość prostego oraz intuicyjnego systemu CAD 3D, który przyspieszy i ułatwi proces prototypowania.

Wybór padł na IronCAD ze względu na łatwość obsługi, duże możliwości oraz konkurencyjną cenę. Firma Logosol odniosła wiele korzyści korzystając z IronCAD :

  • Szybkie i łatwe modelowanie za pomocą metodyki “przeciągnij i upuść”
  • Integracja z Rhino ułatwia tworzenie zaawansowanych powierzchni.
  • Szybsze modelowanie w porównaniu z innymi rozwiązaniami CAD 3D, dzięki narzędziu TriBall.
  • Naprawdę dobra kompatybilność dzięki jądrom Parasolid i ACIS.
  • Ironcad-Trans umożliwia wczytywanie projektów wykonanych w innych programach (np. AutoCad).
  • Dobra integracja z CSI Design Data Manager (system PDM firmy Logosol).
  • Potężne narzędzie do zaginania blach, które oblicza kąty zagięcia i naddatki oraz tworzy gotowe płaskie rozwinięcia do wypalenia na maszynie CNC.

Wzrost wydajności dzięki IronCAD był ogromny, w porównaniu z wykorzystaniem rysunków i złożeń 2D.

Możliwość wizualizacji w 3D i wprowadzania zmian już w gotowych projektach bez obaw spowodowało, że praca w 3D okazała się znacznie łatwiejsza niż początkowo oczekiwano.

Innowacyjne rozwiazania takie jak opatentowany TriBall, przeciąganie i upuszczanie z katalogów oraz uchwyty projektowe znacznie ułatwiły projektowanie, skracając znacznie czas pracy nad nowymi maszynami.

Logosol pozostaje nadal liderem w branży sprzętu do obróbki drewna dzięki ciężkiej pracy pracowników Logosol i IronCAD. Firma odnosi tak wielkie sukcesy, że zespół projektowy stale się powiększa i konsekwentnie wychodzi naprzeciw potrzebom rynku i potrzebom branży produktów leśnych.

Zobacz inne wpisy

Inne interesujace produkty

facebook youtube mail
Pobierz