Parametryczne projektowanie mebli w programie IC-WoodLAB CAD

 

Projektowanie mebli  w programie CAD 3D IC-WoodLAB CAD pozwala na szybkie i intuicyjne tworzenie parametrycznych modeli 3D. W oparciu o jeden projekt możliwe jest stworzenie jego kolejnych wariantów. Program umożliwia błyskawiczne wprowadzanie zmian zgodnie z zamówieniem, tym samym znacznie przyśpiesza prace projektowe.

Dzięki IC-WoodLAB CAD realizacja zamówienia pod wymiar z indywidualnym wykończeniem materiałowym nie stanowi dla projektanta najmniejszego problemu. Warto dodać, że program dokonuje automatycznej aktualizacji  dokumentacji projektowej, w tym listy BOM.

Dwa etapy projektowania mebli

W programie IC-WoodLAB CAD proces projektowania mebli sprowadza się do utworzenia lub wybrania gotowego korpusu, a następnie wyposażenia go w okucie meblowe, przegrody, półki oraz inne akcesoria.

Wszystkie te komponenty zachowuję pełną parametryczność oraz powiązania wraz z przebudową i modyfikacjami modelu. Poszczególne elementy oraz połączenia mimośrodowe, kołkowe czy lamelowe wstawiane są metodą Przeciągnij i Upuść, generując powiązane z nimi otwory montażowe.

Zobacz film: IC WoodLAB CAD – Parametryczny korpus regału

Integracja modułów CAD i CAM

Warto nadmienić, że projektowanie CAD jest w pełni zintegrowane z wytwarzaniem CAM. Moduł IC-WoodLAB CAM jest systemem w pełni zintegrowanym z IC-WoodLAB CAD, dzięki temu z poziomu interfejsu podczas projektowania 3D korzystamy z gotowych operacji obróbki CNC.

Zobacz inne wpisy

Inne interesujace produkty

facebook youtube mail
Pobierz