PDF 3D – Efektywny sposób prezentacji projektów CAD 3D

pdf 3D_POMPA

Jedną z najciekawszych możliwości programu  IRONCAD jest wsparcie wyjściowego formatu PDF 3D. Umożliwia to  prezentację zaprojektowanego modelu 3D osobom, które nie posiadają  programu CAD. Plik PDF 3D może posłużyć jako alternatywna metoda wizualizacji.

Szybkie generowanie plików PDF 3D bezpośrednio z IRONCAD

Po zaprojektowaniu modelu 3D oraz stworzeniu dokumentacji 2D, częstą formą wymiany danych są dokładnie te same pliki, które stworzył projektant. Jednak w przypadku braku oprogramowania CAD 3D, bądź w sytuacji  gdy dokumentacja 2D nie jest dostatecznie czytelna może być to utrudnione.

W przypadku rozwiązania IRONCAD PDF 3D, wystarczy posiadać program Adobe Reader, aby bez problemu otwierać i przeglądać modele 3D. Zapis zaprojektowanego obiektu do formatu PDF 3D w środowisku IRONCAD jest niezwykle intuicyjny. Na wybrane złożenie należy kliknąć PPM, a następnie z listy wybrać opcję Eksport. Kolejnym krokiem jest wybór rozszerzenia .pdf i zapis pliku.

pdf_2

 

W rezultacie otrzymujemy plik PDF 3D z zapisanym obiektem, który możemy obracać, powiększać, przesuwać, włączać lub wyłączać wybrane części, a także tworzyć przekroje praktycznie w każdej płaszczyźnie. Zaletą formatu PDF 3D jest mała objętość pliku, zatem bez problemu możemy go przesłać drogą mailową.

Poniżej można zobaczyć projekt w formacie PDF 3D:

 

PDF 3D_pompa_przekrój

Zobacz inne wpisy

Inne interesujace produkty

facebook youtube mail
Pobierz