Symulacja MES jeszcze prostsza w Multiphysics dla IRONCAD 2019

 

Już od 20-lat program IRONCAD cieszy się zaufaniem użytkowników na całym świecie. W 1998 roku pojawiła się jego pierwsza wersja i już wtedy został uznany za innowacyjny, szybki i intuicyjny program do projektowania 3D. Każda jego kolejna wersja jest do dziś aktualizowana, dzięki czemu rozwiązanie IRONCAD każdego roku  zyskuje kolejnych zwolenników.

Z okazji jubileuszu przygotowano i wprowadzono jeszcze więcej nowości. Między innymi unowocześniona została symulacja MES. W tym roku, 24 stycznia w Atlancie oficjalnie ogłoszono wprowadzenie najnowszej wersji  zintegrowanego narzędzia do symulacji FEA: Multiphysics dla IRONCAD 2019 (MPIC 2019).

Symulacja MES to Inaczej Metoda Elementów Skończonych lub Metoda Elementu Skończonego. Jej wykorzystanie na wczesnym etapie procesu projektowania pozwala zmniejszyć liczbę błędów oraz cykli badań. Pozwala także na skrócenie czasu wprowadzenia produktu na rynek, a także obniża koszty jego rozwoju.

Multiphysicsc jest zaawansowanym pakietem narzędzi do wykonywania analiz metodą elementów skończonych. Dzięki wprowadzeniu nowych funkcji i aktualizacji dla programu IRONCAD 2019 symulacja MES jest jeszcze prostsza. Unowocześnienie miało na celu przyspieszenie cykli projektowych oraz uproszczenie konfiguracji i skrócenie czasu analizy.

 

Oprogramowanie Multiphysics dla IRONCAD 2019

IRONCAD to wszechstronne oprogramowanie, po które chętnie sięgają producenci elementów blaszanych i metalowych oraz niestandardowych maszyn. W najnowszej wersji programu udoskonalone zostały m.in. istniejące już moduły MPIC.

W Multiphysics dla IRONCAD 2019 dodano kluczowe technologie, ułatwiające i usprawniające analizę montażu. Nowa funkcja kinematyki ciała sztywnego (RBK) pozwala na znaczne przyspieszenie analizy, poprzez mieszanie elementów sztywnych i reprezentowanych przez siatkę części skończonych.

Elementy najistotniejsze te, które wymagają dokładnej analizy – nadal oparte są na metodzie Sefeatm. Mniej ważne części i mechanizmy łączące, traktowane są jako elementy sztywne. Funkcję tę zmodyfikowano po to, by móc przekazywać utwierdzenia, obciążenia oraz ruchy niezbędne do analizy całego zespołu.

Chuck Paulsen, który jest Dyrektorem AMPS Technologies podsumował rozwiązanie słowami:

„Jest to pierwsza aplikacja CAE, która z łatwością i bezbłędnie wykorzystuje zarówno sztywne, jak i elastyczne formuły ciała do szybkiej i dokładnej analizy zespołów części – od początkowej koncepcji aż po projekt końcowy”.

Wersja Multiphysics dla IRONCAD 2019 została wzbogacona także o nowe funkcje związane z analizą wyników. Wprowadzono możliwość definiowania gradientu koloru konturów i wyświetlania bardziej szczegółowych wyników. Są to zmiany bezpośrednio wpływające na uproszczenie procesów dokonywanych w programie.

 

Symulacja MES: szybka, łatwa i precyzyjna

W MPIC 2019 ulepszone zostały również procesy stabilizacji i analizy nacisku kontaktu między elementami. Pozwala to użytkownikom na dokładniejszą i bardziej realistyczną analizę projektu we wczesnym etapie cyfrowego cyklu prototypowania. Jest to kolejna zmiana, dzięki której projektanci i inżynierowie będą mogli cieszyć się jeszcze szybszą i jeszcze bardziej szczegółową oceną elementów od samego początku procesu projektowania.

Producenci pamiętali także o interfejsie. Również na tym polu wprowadzono zmiany i udogodnienia. W Multiphysics dla IRONCAD 2019 baza danych została powiększona do ponad 500 różnych typów materiałów. Jest także bardziej elastyczna i dostosowana do użytkowników. Co więcej, ulepszono także sterowanie wielowątkowe, które wykorzystuje nową generację skalowalnych procesorów.

Co finalnie dają użytkownikowi wprowadzone zmiany? Szybkość i wygodę podczas tworzenia modeli, a także łatwiejszy wybór i kontrolę nad wyświetlanymi wynikami. Nadira Williams, Specjalistka ds. Marketingu Cyfrowego IRONCAD, określiła to słowami:

„W ramach projektów 3D w systemie CAD, symulacja MES powinna być szybka, łatwa i precyzyjna. Dzięki MPIC 2019 symulacje naszych użytkowników udowadniają, że technologia Multiphysics wykracza poza inne oprogramowania symulacyjne w swojej klasie”.

Jak można podsumować najnowszą wersję programu Multiphysics dla IRONCAD 2019? To idealne rozwiązanie techniczne i funkcjonalne dla użytkowników, którzy każdego dnia tworzą niezwykłe i co najważniejsze – dokładne, symulacje MES. Niezależnie od poziomu zaawansowania projektu.

Możesz bezpłatnie wypróbować MPIC 2019 i zweryfikować zapewnienia producentów. Rozpocznij już dziś bezpłatny okres próbny i sprawdź, jak wpłynie na Twoją pracę: https://www.ironcad.com/design-extensions/Multiphysics-for-Ironcad/.

Zobacz inne wpisy

Inne interesujace produkty

facebook youtube mail
Pobierz