Właściwy program CAD 3D dla małych firm – Jak IRONCAD wspomaga projektowanie w Van Geldern Machine Company  Inc. 

IC18

IRONCAD to parametryczny program CAD 3D, który dzięki intuicyjnej obsłudze oraz wielu przydatnym funkcjom doskonale sprawdzi się zarówno w dużych przedsiębiorstwach, jak również w małych firmach.  Zachęcamy do przeczytania case study, w którym opisujemy, jak wdrożenie programu IRONCAD usprawniło projektowanie w firmie Van Geldern Machine Company  Inc.

Już od  ponad 25 lat amerykańska firma Van Geldern Machine Company  Inc. wykonuje projekty oraz świadczy usługi z zakresu inżynierii mechanicznej dla wielu gałęzi przemysłu.

W Van Geldern, podobnie jak w wielu konkurencyjnych firmach, pierwsze projekty były realizowane za pomocą programów CAD 2D.  Szybko jednak  zaczęto szukać   bardziej odpowiedniego oprogramowania dedykowanego dla małych firm, które ułatwiłoby tworzenie projektów i wizualizacji. Inżynierowie Van Geldern szybko zrozumieli, że możliwość atrakcyjnego prezentowania projektów w wersji cyfrowej jest wielką zaletą i przydaje się w trakcie pozyskiwania nowych klientów oraz zdobywania przewagi konkurencyjnej.

Wstępna analiza dostępnych rozwiązań nie nastrajała optymistycznie. Przejście na 3D sprawiało wrażenie kosztownego i czasochłonnego procesu, zbyt trudnego dla małych firm. Ryzyko utraty klientów spowodowane opóźnieniami  wywołanymi  zamianą środowiska z 2D na 3D wydawało się zbyt duże.

Z drugiej strony pozostanie przy dotychczasowym oprogramowaniu również nie wchodziło w grę, gdyż wiązało się ze stagnacją i ryzykiem pozostania w tyle za konkurencją. Biorąc pod uwagę te argumenty, podstawowe kryterium  przy wyborze oprogramowania stanowiła łatwość obsługi oraz krótki okres  wdrożenia. Nie zapominając jednocześnie o wysokiej funkcjonalności  i niezawodności działania nowego programu.

Ostatecznie zdecydowano się przetestować program IRONCAD.

 

Błyskawiczne przejście z CAD 2D do CAD 3D dzięki IRONCADVanGelderMachine E1530114034491 393x300

Przed pierwszym kontaktem z  IRONCAD  konstruktorzy Van Geldern  byli  mocno sceptyczni. W ich głowach pojawiały się pytania, w czym program CAD 3D może być lepszy od CAD 2D i czy jest to na pewno właściwy kierunek.

Już początkowe działania w IRONCAD całkowicie odmieniły ich nastawienie. Docenili fakt, że  mogą w nim projektować, nie używając wiązań i nie są zmuszeni do stosowania niewydajnej metody. W ich oczach IRONCAD był pierwszym narzędziem, które umożliwia szybkie tworzenie złożonych i dokładnych projektów,  poprzez przenoszenie  komponentów z katalogów. Równie szybka i wygodna okazała się zmiana rozmiaru za pomocą uchwytów. Pozwoliło im to opanować projektowanie w IRONCAD w ciągu kilku dni a nie miesięcy.

IRONCAD umożliwia prezentację gotowego projektu  w sposób efektywny  i zarazem efektowny. Wbudowane narzędzia do tworzenia wizualizacji oraz  animacji złożeń ułatwiają  zapoznanie klienta z efektami pracy oraz tworzenie instrukcji. Pozwalają również na błyskawiczne zmiany w projekcie poprzez proste przeciągnięciem materiałów lub kolorów. Przydatna jest także możliwość tworzenia symulacji ruchu oraz wykrywanie kolizji.

Z uwagi na niezwykle proste metody projektowania wraz z narzędziami do renderowania i tworzenia animacji firma Van Geldern Machine Company  Inc. była w stanie szybko przejść z ograniczonego projektowania w środowisku 2D do w pełni parametrycznego środowiska 3D CAD.

Z perspektywy czasu wdrożenie 25 lat temu programu IRONCAD  pozwoliło  firmie na ciągły, nieprzerwany i stabilny  rozwój.

Możliwość modelowania bez wiązań , którą daje nam IRONCAD sprawia , że możemy projektować o wiele szybciej. Renderowanie oraz animacje pozwoliły nam pozyskać nowych klientów dzięki wizualizacji ich pomysłów bez tworzenia prototypów. Przez te wszystkie lata IRONCAD sprawdził się jako fantastyczny partner biznesowy” –  mówi Steve Van Geldern ,właściciel Van Geldern.

 

Przenieś projektowanie w małej firmie na wyższy poziom

Jesteś właścicielem małej firmy projektowej i szukasz programu CAD 3D, który pozwoli Ci na szybszą i wygodniejszą pracę? Niezależnie czy pracujesz w 2D czy w 3D, zatrudniasz ludzi czy projektujesz sam, masz doświadczenia ze środowiskiem CAD czy nie, IRONCAD pozwoli Ci to osiągnąć łatwiej niż inne systemy.

 

Pobierz IRONCAD 

Zachęcamy do pobrania i przetestowania możliwości programu IRONCAD. Aby pobrać demo, kliknij tutaj >

 

Pobierz IRONCAD 2018

Zobacz inne wpisy

Inne interesujace produkty

facebook youtube mail
Pobierz