WoodLAB – kompleksowe rozwiązanie dla branży meblarskiej

Woodlab 1

WoodLAB to profesjonalne oprogramowanie dla przemysłu meblarskiego umożliwiające tworzenie parametrycznych mebli w 3D. Jest to rozwiązanie, które cieszy się dużym zaufaniem wśród stolarzy. Swoją popularność zdobyło możliwością szybkiego projektowania dowolnego mebla w technologii 3D jednocześnie wraz z operacjami obróbki typu: wiercenie, frezowanie, które w formie gotowych plików można otwierać na maszynach CNC.

 

Wszechstronność

IRONCAD to parametryczne rozwiązanie CAD 3D, wyróżniające się na rynku możliwością modelowania dynamicznego. Dzięki gotowym, parametrycznym kształtom wystarczy przenieść i upuścić obiekt, dopasowując jednocześnie jego wymiary. IRONCAD pozwala również na swobodną edycję już stworzonych obiektów.

Nie bez znaczenia dla użytkowników jest również to, że program współpracuje z popularnymi formatami CAD. Dzięki wyjątkowej właściwości, jaką jest podwójne jądro graficzne, wymiana plików z innymi popularnymi producentami akcesoriów meblowych np. BLUM, Hettich, Hafele, GTV nie stanowi żadnego problemu. W praktyce oznacza to, że modele mogą być swobodnie wymieniane np. z kontrahentami.

Doskonałym uzupełnieniem programu IRONCAD, przeznaczonym dla stolarzy jest pakiet rozwiązań WoodLAB. Są to rozwiązania, które wspierają użytkownika zarówno na etapie projektowania CAD, jak i już na produkcji. Stolarze, którzy wybrali to oprogramowanie, mogą swobodnie i szybko realizować nawet najbardziej skomplikowane i niestandardowe zamówienia.

IRONCAD wraz z WoodLAB tworzą kompleksowe rozwiązanie, które spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników oraz ich klientów. Znacznie przyspiesza pracę projektanta, skraca czas oczekiwania klienta i pozwala na automatyzację produkcji.

 

Dlaczego WoodLAB?

Branża meblarska prężnie się rozwija, a klienci są coraz bardziej wymagający. Coraz bardziej wygórowane oczekiwania sprawiają, że albo wykonanie danego produktu jest długotrwałe (więc jednocześnie kosztowne) albo najbardziej wymagający klienci muszą skorzystać z usług przygotowanej na takie ewentualności konkurencji.

Rozwiązaniem tej bolączki może być wykorzystanie WoodLAB. Co więcej, dzięki fotorealistycznym wizualizacjom pomieszczenia lub wybranych mebli klient ma szansę zobaczyć efekt, zanim produkt pójdzie na produkcję.

IRONCAD WoodLAB to jednocześnie narzędzie do tworzenia dokumentacji technicznej oraz instrukcji montażowej. Co więcej, pozwala na automatyczne generowanie wyceny całego projektu lub poszczególnych mebli. Jak łatwo można zauważyć, program pozwala na kompleksową i szybką obsługę wymagających klientów. Zakłady, które już używają WoodLAB są bardziej konkurencyjne na rynku.

 

Najpierw przetestuj

Nawet najlepszy opis nie stanowi wystarczającej bazy do zrozumienia pełnej funkcjonalności programu. Najefektywniejszym rozwiązaniem, aby przekonać się w jaki sposób można wykorzystać WoodLAB w konkretnym zakładzie, jest jego gruntowne przetestowanie. Poprzedzone wspólną rozmową która ma na celu dobór odpowiednich narzędzi, określenie jak aktualnie wygląda proces produkcji mebli, ustalenie możliwych obszarów automatyzacji .

Producent oprogramowania umożliwia bezpłatne przetestowanie pełnej jego funkcjonalności za darmo. Wraz z programem użytkownik otrzymuje również filmy instruktażowe, które pomogą postawić pierwsze kroki w programie. Co więcej, do dyspozycji osób testujących jest także wsparcie polskiego zespołu IRONCAD. W przypadku ewentualnych pytań, eksperci chętnie służą pomocą.

Zobacz inne wpisy

Inne interesujace produkty

facebook youtube mail
Pobierz